Nowelizacja Ustawy Prawo Zamówień Publicznych
Szkolenie ma na celu omówienie zmian w ustawie Prawo zamówień publicznych, jakie zostały wprowadzone przez ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1232).
Celem szkolenia jest przekazanie wszystkim uczestnikom wiadomości z zakresu udzielania zamówień publicznych od określenia potrzeb do zawarcia umowy w oparciu o zmienioną ustawę Prawo zamówień publicznych, akty wykonawcze oraz liczne przykłady z praktyki.
Szkolenie będzie się odbywało w formie wykładu z elementami zajęć warsztatowych. Uczestnicy w trakcie szkolenia będą mogli zadawać pytania prowadzącemu, które budzą ich zainteresowanie. Podczas szkolenia będą omawiane przygotowane przez prowadzącego szkolenia przykłady. Po wykładzie prowadzona będzie dyskusja z uczestnikami na tematy poruszane podczas wykładu.
PROWADZĄCY:
Radca prawny, specjalista z zakresu prawa zamówień publicznych. Autor artykułów i opracowań w prasie fachowej poświęconych tematyce zamówień publicznych (m.in.: „Zamówienia Publiczne od A do Z”, „Zamówienia publiczne w pytaniach i odpowiedziach”, „Zamówienia publiczne w orzecznictwie”, „Monitor Administracyjno-Gospodarczy. Miesięcznik dla Szkół”, „Poradnik intendenta przedszkola”). Współpracuje z Portalem Zamówienia Publiczne oraz LEX Zamówienia publiczne udzielając porad prawnych z zakresu zamówień publicznych. Wykładowca i trener zagadnień związanych z zamówieniami publicznymi.
PROGRAM:
- Zmiany w zakresie udzielania zamówień na usługi nie priorytetowe.
- Zmiany w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa i nowe zasady utajniania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
- Zmiany w zakresie przesłanek wykluczenia wykonawców:
- uchylenie przesłanek wykluczenia wykonawców opisanych w art. 24 ust. 1 pkt 1 i 1a ustawy PZP;
- wprowadzenia fakultatywnej przesłanki wykluczenia wykonawcy dotyczącej zawinionych i poważnych naruszeń obowiązków zawodowych;
- Zasady dokonywania opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w odniesieniu do wykonawców, którzy polegają na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP.
- zasady solidarnej odpowiedzialności podmiotu, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów z wykonawcą, za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia zasobów;
- katalog dokumentów/oświadczeń, jakich może żądać zamawiający w celu dokonania oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów.
- Wprowadzenie możliwości określenia przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.
- Zatrzymanie wadium – nowe zasady.
- Modyfikacja zasad ustalania rażąco niskiej ceny na gruncie ustawy PZP.
- definicja rażąco niskiej ceny
- procedura wyjaśniania rażąco niskiej ceny, ciężar dowodu.
- Ograniczenia w stosowaniu kryterium cenowego:
- poza cenowe kryteria oceny ofert;
- kiedy cena nie może być jedynym kryterium;
- obowiązki związane z użyciem ceny, jakie jedynego kryterium;
- w jaki sposób określać kryteria oceny ofert.
- Obowiązkowe klauzule w umowach o zamówienie publiczne, zawartych na okres dłuższy niż 12 miesięcy, dotyczące zmiany wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy.
- Umożliwienie zamawiającemu korzystania z przykładowych przygotowanych i upowszechnianych przez Prezesa UZP.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Szczegółowych informacji udziela:
Ewelina Rykaczewska
tel.: 509 998 703, 22 664 56 32
E-mail: e.rykaczewska@crf.pl
Data i miejsce zajęć:
29 wrzesień 2015 r. Poznań
Godziny zajęć: 10:00-15:00
Cena obejmuje: uczestnictwo w szkoleniu, autorskie materiały szkoleniowe przygotowane przez trenera, lunch, przerwy kawowe, zaświadczenie o ukończenie szkolenia
Koszt szkolenia:
od jednej osoby - 390 zł + VAT*
* cena bez VAT dla opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych
Płatności prosimy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia na konto:
ING BANK ŚLĄSKI
70 1050 1025 1000 0097 0816 2640
Uprzejmie prosimy na przelewie umieścić temat, datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem biuro@crf.pl lub faksem na nr 22 207 22 58.
Warunki rezygnacji:Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.