Problematyka prawna przyłączy wod-kan po wyroku SN z dnia 17 maja 2023 roku. warunki budowy i umowne warunki utrzymania przyłączy wod-kan w tym usuwania awarii. wcinka, nawiertka, trójnik zasuwa to elementy sieci czy przyłącza?
Program szkolenia
1. Zakres definicji legalnych przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego na gruncie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z uwzględnieniem bieżącego orzecznictwa sądów.
2. Warunki przyłączenia do sieci wod-kan: tryb postępowania, warunki przyłączenia, plan sytuacyjny, koszty wcinki, nawiertki, trójnika. Warunki „na przyłącze do przyłącza”
3. Budowa przyłączy na gruncie przepisów prawa budowanego, znowelizowanej ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne.
4. Warunki przyłączenia w orzecznictwie RZGW, antymonopolowym i sądów administracyjnych.
5. Zakres utrzymania przyłączy wod-kan. Postanowienia umów w zakresie utrzymania przyłączy w tym zasady usuwania awarii przyłączy.
6. Prawo własności do przyłącza a jego posiadanie.
7. Wyrok Sądu Najwyższego z 17 maja 2023 r. w sprawie utrzymania przyłączy wod-kan.
8. Panel konsultacyjny.
Warunki uczestnictwa i regulamin
Warunki uczestnictwa
po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a na około 2 dni przed terminem szkolenia zostaną wysłane wiadomości organizacyjne wraz z linkiem do szkolenia oraz materiałami szkoleniowymi. Płatności po szkoleniu, zwykle w tym samym dniu po szkoleniu prześlemy do Państwa faktury do zapłaty wraz z zaświadczeniem drogą mailową.
Warunki rezygnacji
rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 3 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w danym terminie jest możliwość przesłania nagrania ze szkolenia online.