Zarządzanie sieciami wod-kan przez gminy i przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne. Stan prawny obowiązujący. przegląd aktualnego orzecznictwa.
Program szkolenia
1. Obowiązki zarządcy sieci wod-kan w świetle przepisów prawa budowlanego m.in.:
– zasady budowy sieci wod-kan i przekazania do użytkowania,
– książka obiektu budowlanego również dla sieci wod-kan ?,
– okresowe kontrole stanu technicznego,
– obowiązek przechowywania dokumentacji,
– zmiana sposobu użytkowania obiektu, czy dotyczy to przyłączy wod-kan ?
2. Utrzymanie hydrantów i innych urządzeń ppoż. zainstalowanych na sieci wodociągowej m.in.:
– czy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jako zarządca sieci jest zobowiązane do utrzymania hydrantów i innych urządzeń ppoż ?
– czy wydając warunki przyłączenia do sieci wodociągowej istnieje obowiązek przedsiębiorstwa zapewnienia do zapewnienia dostawy wody na cele ppoż ?
– utrzymanie hydrantów i innych urządzeń ppoż w świetle toczących się postępowań o zatwierdzenie taryfy na wodę i ścieki.
3. Budowa sieci wod-kan przez inwestorów prywatnych m.in.:
– jakie stosować zasady dla budowy i przejmowania sieci budowanych przez inwestorów prywatnych,
– czy po przejęciu sieci trzeba dorobić dodatkową dokumentację zgodną z wymogami prawa budowlanego.
4. Realizacja inwestycji wod-kan w kontekście ewentualnych roszczeń właściciela gruntu, które mogą powstać z tytułu inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych:
– roszczenia o usunięcie sieci wod-kan – szczególnie niebezpieczne żądanie niezwłocznego usunięcia wykorzystywanego już urządzenia wodociągowego lub kanalizacyjnego, posadowionego na cudzym gruncie
– roszczenie o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie,
– roszczenie o wykup.
Warunki uczestnictwa i regulamin
Warunki uczestnictwa
po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, a na około 2 dni przed terminem szkolenia zostaną wysłane wiadomości organizacyjne wraz z linkiem do szkolenia oraz materiałami szkoleniowymi. Płatności po szkoleniu, zwykle w tym samym dniu po szkoleniu prześlemy do Państwa faktury do zapłaty wraz z zaświadczeniem drogą mailową.
Warunki rezygnacji
rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 3 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty. W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w danym terminie jest możliwość przesłania nagrania ze szkolenia online.