Wyłączenia w stosunku do gmin roszczeń o przekazanie urządzeń z art. 49 § 2 k.c. w ramach inwestycji uzupełniającej na zasadach wynikających z ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Przekazywanie urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych. Algorytm postępowania. Warunki techniczne na rozbudowę sieci przez inwestorów prywatnych.
PROWADZĄCY:
Mirosław Krzyszczak
obecnie Partner zarządzający w Krzyszczak Legal Kancelaria Prawna Sp.k. specjalizującej się w obsłudze sektora gospodarki komunalnej, członek rad nadzorczych w spółkach komunalnych, konsultant krajowy Forum Wodociągów Polskich, wykładowca w m.in. Studium Zarządzania Przedsiębiorstwem Komunalnym przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, autor Komentarza do ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz wielu innych publikacji z zakresu regulacji prawnych sektora wodociągowego i kanalizacyjnego m.in. w Monitorze Prawniczym, Przeglądzie komunalnym, Gazecie Samorządu i Administracji, Wspólnocie; były członek Zespołu Prawnego Izby Gospodarczej Wodociagi Polskie.
PROGRAM:
- Pojęcie inwestycji uzupełniającej w świetle przepisów ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw ze szczególnym uwzględnieniem budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.
- Zobowiązanie się inwestora do budowy na swój koszt i do nieodpłatnego przekazania na rzecz gminy inwestycji uzupełniających w zakresie wskazanym w tym rewitalizacji.
- Umowa urbanistyczna w zakresie inwestycji uzupełniającej, a roszczenia o przekazanie urządzeń z art. 49 § 2 k.c.
- Ogólna charakterystyka roszczeń z art. 49 § 2 k.c. Pojęcie „odpowiedniego wynagrodzenia”, przedawnienie, wyłączenia.
- Algorytm postępowania w sprawach wydania warunków technicznych na rozbudowę sieci wraz z wzorami dokumentów.
- Czy wydawać warunki przyłączenia do istniejących przyłączy ? Przegląd orzecznictwa RZGW w tym zakresie. Czy RZGW jest właściwe w sprawach dotyczących odmowy przyłączenia ze względu na brak sieci – istotne wyroki WSA z 2022 r. w tej sprawie.
- Panel dyskusyjny.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Szczegółowych informacji udziela:
Monika Cicha
tel.: tel. 22 299 00 34, 506 335 666
E-mail: m.cicha@crf.pl
Data i miejsce zajęć:
10 sierpnia 2023 r.
Godziny zajęć: 9.30-133.0
Cena obejmuje: uczestnictwo w wideoszkoleniu dla 1 osoby, możliwość zadawania pytań przez chat podczas szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe przygotowane przez trenera, zaświadczenie
PROMOCJA:
390 zł od każdej kolejnej osoby z Banku
Koszt szkolenia:
od jednej osoby - 590 zł + VAT*
* cena bez VAT dla opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych
Płatności prosimy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia na konto:
ING BANK ŚLĄSKI
70 1050 1025 1000 0097 0816 2640
Uprzejmie prosimy na przelewie umieścić temat, datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem biuro@crf.pl lub faksem na nr 22 207 22 58.
Warunki rezygnacji:Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.