Zarządzanie Ryzykiem ESG w praktyce Banku Spółdzielczego – implementacja ryzyka do modelu trzech linii obrony ze szczególnym uwzględnieniem Zarządu i Rady Nadzorczej
SZKOLENIE ONLINE wykład na żywo
z możliwością zadawania pytań przez chat
W grudniu 2021 weszły w życie „Wytyczne Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego EBA oraz Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych ESMA w sprawie oceny odpowiedniości członków organu zarządzającego i osób pełniących najważniejsze funkcje” (EBA/GL/2021/06). Konieczne jest uwzględnienie w ramach oceny odpowiedniości członków zarządu (zarówno indywidualnej jak i zbiorowej) kompetencji w zakresie: zarządzania ryzkami ESG oraz kwestii związanych z obszarem AML.
Rok 2024 przyniósł dużą dynamikę w obszarze odpowiedzialnego biznesu, zwłaszcza w odniesieniu do regulacji. Jednym z kamieni milowych było przyjęcie przez Komisję Europejską zestawu European Sustainability Reporting Standards (ESRS), wprowadzonych zgodnie z Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD). Opublikowano także kolejne akty delegowane do tzw. Taksonomii UE, czyli rozporządzenia w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje. Biznes w Polsce coraz częściej, nie tylko ze względu na falę nowych regulacji, dostrzega konieczność strategicznego podejścia do zrównoważonego rozwoju oraz widzi dla siebie korzyści wynikające ze zrównoważonej transformacji.
CEL SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest prezentacja ważniejszych pojęć dotyczących zrównoważonego rozwoju, wytycznych i obowiązków regulacyjnych banków, zwłaszcza Zarządów i Rad Nadzorczych, których forma przyjęcia przekładać będzie się na realizowany scenariusz wyzwań klimatyczny (model biznesowy, obszar regulacyjny, zarządzanie ryzykiem, Strategia ESG)
PROGRAM:
1. Czym jest ryzyko ESG, podział ryzyka i występowanie. Wymiar szans dla Banku.
2. Czym różni się ESG od CSR i jak przełożyć to na wymiar strategiczny Banku.
3. Wytyczne dla Zarządów i Rad Nadzorczych w zakresie zarządzania ryzykiem ESG
4. Odpowiedniość w arkuszach oceny KNF i modelu biznesowym w ramach Strategii ESG i raportowania zrównoważonego rozwoju zg z ESRS2
5. Jak dostosować regulacje w obszarze ESG, przed wysłaniem BION (do 30.05.2024)
6. Ocena portfelowa ryzyka ESG w ramach Systemu Informacji Zarządczej.
7. CRD6 i CRR3 – nowe wymogi dla Banku.
8. Nowe produkty w portfelu bankowym – jak budować wskaźnik zielonych aktywów kwalifikowany do Taksonomii.
9. Regulacje zrównoważonego rozwoju (Taksonomia, Dyrektywa CSRD, ESRS – jednolite standardy raportowania niefinansowego).
10. Zalecenia KNF po BION 2023 do BS jak się ich ustrzec w przyszłości.
11. Strategia ESG w Banku Spółdzielczym, jak uniknąć błędów przy budowie dokumentów
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Szczegółowych informacji udziela:
Monika Cicha
tel.: 22 299 00 34, kom. 573 999 468
E-mail: biuro@crf.pl
Data i miejsce zajęć:
23 maja 2024 r. Online
Godziny zajęć: 12.30-15.30
Cena obejmuje: Uczestnictwo w wideoszkoleniu dla 1 osoby, możliwość zadawania pytań przez chat podczas szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe przygotowane przez trenera, zaświadczenie
PROMOCJA:
Każda kolejna osoba z firmy 390zł +23 % VAT
Koszt szkolenia:
od jednej osoby - 490 zł + VAT*
* cena bez VAT dla opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznych
Płatności prosimy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia na konto:
ING BANK ŚLĄSKI
70 1050 1025 1000 0097 0816 2640
Uprzejmie prosimy na przelewie umieścić temat, datę szkolenia oraz nazwiska uczestników.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem biuro@crf.pl lub faksem na nr 22 207 22 58.
Warunki rezygnacji:Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.